ODPOVÍDÁME NA VAŠE OTÁZKY

Najděte odpovědi na to, co Vás opravdu zajímá

Investice do domu mého přítele

S manželem jsem se seznámila v roce 2008, to již vlastnil dům po jeho babičce. V roce 2010 jsme se vzali a mně se nedávno uvolnily nějaké prostředky, které bych do jeho domu investovala. Nyní přemýšlíme, jakým způsobem bychom měli promítnout i do právního stavu a co se stane, pokud s tím teď nebudu nic dělat a v budoucnu bychom se rozvedli?

Domů » Časté dotazy na právníka » Investice do domu mého přítele

Je otázkou, jakou částku jste vzhledem k hodnotě nemovitosti investovala. Řešením může být jak např. rozšířením společného jmění manželů prostřednictvím notářského zápisu nebo darováním podílu na nemovitosti odpovídající Vaší investici k celkové hodnotě nemovitosti. V případě, že by došlo k rozvodu manželství bez toho, aniž by se Vaše investice nějakým způsobem vyřešila, máte nárok na její vrácení- a to buď ve výši poloviny její hodnoty, pokud se jednalo o prostředky ze společného jmění manželů, nebo v celé výši investice, jestliže se jednalo o Vaše výlučné prostředky. Výše investice by pak ještě byla regulována podle toho, zda došlo ke zhodnocení nebo znehodnocení nemovitosti od doby, kdy do nemovitosti bylo investováno. Tento postup ovšem nedoporučujeme, jelikož byste byla Vy tou, která by v případě sporu prokazovala, že investice vůbec byla vynaložena a rovněž i její výši.

Pro detailní analýzu a návrh komplexního řešení doporučujeme využít služeb advokáta.

>> ZPĚT NA VÝPIS OTÁZEK <<

Potřebujete právníka? Kontaktujte nás! 

nebo volejte 373 034 090 (91) pro bližší informace

ZKUŠENOST A TRADICE JIŽ DO ROKU 1995

Řešíme Vaše potíže v oblasti rodinného, obchodního a trestního práva

Robert Bochníček

Mgr. Ing. Robert Bochníček

advokát

Je zapsán u České advokátní komory pod č.e. 13947. Věnuje se zejména právu občanskému, trestnímu, pracovnímu, správnímu a stavebnímu. Má silný smysl pro spravedlnost, vysokou morálku a je velmi pracovitý. Klienty neváhá bránit do posledního dechu. Nesnáší podlost a nečestné jednání

advokát Petra Svatošová

Mgr. Petra Svatošová

advokátní koncipient

Věnuje se právu občanskému, trestnímu a pracovnímu, okrajově obchodnímu. Jejími typickými vlastnostmi jsou pečlivost a vytrvalost, s nimiž byla schopna umořit už nejednu protistranu. Zakládá si na tom, že je ke klientům vždy přímočará, upřímná a loajální.

Ing. Markéta Bochníčková

ředitelka advokátní kanceláře

Jejím úkolem je zajišťování řádného chodu kanceláře, je největší administrativní a psychickou oporou advokátů a stará se o pohodlí klientů. Jejími typickými vlastnostmi jsou obětavost, trpělivost, všestrannost a schopnost dělat několik věcí naráz- multitasking.

Nevíte si rady? Pomůžeme Vám! Jen nám prosím sdělte více informací o Vašem případu.

10 + 11 =

Vyplňte nezávaznou žádost

a prostřednictvím formuláře odešlete

Zavoláme Vám

a domluvíme se na podrobnostech

Poskytneme řešení Vaší situace

rychle a spolehlivě se postaráme o vyřešení Vaší situace